DEVINTASIS BĖGIMO ETAPAS

PASĄMONĖS AUTOPILOTO ĮJUNGIMAS
Sveiki, Maratono dalyviai!

Įveikti beveik visi Maratono etapai ir jau matosi taip trokštamo finišo juosta. Prasideda paskutinis, dešimtasis, etapas, kurio metu dalyviai atliks psichotechniką „Pasąmonės autopiloto įjungimas“ (arba – trokštamos ateities sukūrimas). Prisiminkite Miltono Eriksono metaforą, kur jis Pasąmonę pavadino protingu arkliu, o Sąmonę – kvailu raiteliu. Arklys, Pasąmonė, puikiai orientuojasi apylinkėse, žino begales kelių ir turi visus reikiamus resursus, kad atvestų žmogų ten, kur jis nurodys. Didžiausia, o kartais ir vienintelė problema yra ta, kad pats raitelis retai kada žino, kur tiksliai jis nori papulti.

Tai štai, dabar (po viso Maratone atlikto darbo) Jūs – jau protingas raitelis ir technika, kurią dabar atliksite, galutinai nukreips jus ir padės realizuotis tam, ko norite.

 „Pasąmonės autopiloto įjungimas“

Ant grindų pamatykite įsivaizduojamą Gyvenimo linija (GL). Raskite joje tašką, žymintį Dabartinę situaciją (DS) ir uždėkite ant jos ženklą – popieriaus lapelį. Atsistokite šalia įsivaizduojamos linijos ir, žvelgdami į ateitį, į tolį,  pažymėkite laiko intervalus: po 1 savaitės, po 1 mėnesio, po 3 mėnesių, po  6 mėnesių, po metų.... (Jei yra noro ir vietos kambaryje, žymėkite dar toliau).
Perskaitykite savo norą ir pajuskite jį. Atsistokite ant GL dabarties taške (DS) veidu į ateitį ir pamatykite savęs, jau pasiekusio tikslą, paveiksliuką (erdvėje virš pačios linijos).
Įsivaidzuokite, kad paimate šį įsivaizduojamą paveiksliuką į savo rankas ir, jeigu kyla noras, padarykite paveikslėlį ryškesnį, patrauklesnį.
Dabar paleiskite iš rankų paveikslėlį ir stebėkite, į kurią laiko atkarpą jis nusileis ant GL.
Ženkite žingsnį į šoną, stokite šalia GL tarp dabarties (DS) ir tos vietos, kur paveikslėlis nusileido, ir žiūrėdami iš šalies (disocijuotai):
-          pamatykite save tą, kuris yra dabartyje (DS) ant GL, ir paveikslėlyje ateityje –norimą situaciją (NS);

-          Įvertinkite GL atkarpą tarp DS ir NS ir vizualiai jas sujunkite;

-          Studijuokite atkarpą tiek ilgai, kol pajusite nuobodulį;

-          Sukurkite DT savęs paties sumažintą kopiją (žvalgą);

-          Paleiskite žvalgą per GL iš taško DS į tašką NS ir lydėkite jį visą kelią žvilgsniu.

Dėmesio! Žvalgas šį kelią privalo praeiti pats ir pėsčiomis (savo kojytėmis), o ne nuskristi ar pravažiuoti automobiliu. Gali būti, kad kuriuo nors metu jam bus taip lengva, kad jis pradės bėgti, o kitą atkarpą – taip sunku, kad teks net šliaužti... Sulaukite, kol jis nueis visą atkarpą iki NS ir įsilies į paveiksliuką.

Dabar pats atsistokite ant NS nugara į praeitį ir „išauginkite“ ateities vaizdą ir žvalgą iki savo dydžio, susiliekite su žvalgu ir pajuskite tą puikų jausmą, kuris apima pasiekus tikslą, atlikus didelį ir Jums labai svarbų darbą.
Dabar atsigręžkite veidu į DS ir įvertinkite, kokia būtų Jūsų reakcija ten, jeigu žinotumėt, kad tikslas tikrai bus pasiektas, koks Jūs ten, kuris dabartinis, kai žiūrite į save iš ateities? Jeigu kas nors nepatinka, Jūs sau atrodote silpnas, liūdnas, piktas ar abejojantis, suteikite sau resursų, pasiųsdami palinkėjimą, dovaną ar ką tik sugalvosite.
Nulipę nuo GL šonu, šalia jos, grįžkite į dabartį, bet su jausmu, kad Jums jau žinoma ateitis ir įženkite į save, pajauskite save, jėgą savyje ir pasiruošimą tikslui pasiekti.
Duokite sau startą sušukdami: „Pirmyn!!!“, „Einam!!“ ar dar kaip tik nors, kaip tik užsinorėsite.
Po to  sukurkite dar kelis paveikslėlius ir „įdėkite“, „įkraukite“ juos savo GL (Keturis paveikslėlius, jei dirbama su liga, šešis paveikslėlius, kai dirbama su socialinio lygio tikslais).

Aprašykite, kaip sekasi atlikti etapus, su kokiomis kliūtimis susidūrėt Jūs ar Jūsų žvalgas kelionės metu.

Sėkmės!!!

Finišas jau visai visai čia pat!!