TREČIASIS BĖGIMO ETAPAS

Prasideda naujas bėgimo etapas, kurio metu  apibendrinsite jau nuveiktą darbą, išsirinksite konkretų tikslą ir tinkamai jį suformuluosite. Tai ir taps Jūsų pirmu svarbiu žingsniu, nuo kurio, pasak seno aforizmo, ir prasidės „tūkstančio mylių“ kelionė.

Tolesniam darbui maratone reiks išsirinkti vieną (daugiausa du) svarbiausią tikslą, su kuriuo toliau dirbsite. Galbūt Jūs jau žinote savo tikslą, tačiau, bet kuriuo atveju, reikės atlikti šias užduotis:

1.       Padarykite inversiją (loginį veiksmą, kai loginė reikšmė pakeičiama priešinga) viso to, ką Jūs užrašėte dalyje „Turiu, bet Nenoriu turėti“. Pvz.: nuolatinis pinigų trūkumas –> pakankamas pinigų kiekis asmeniniams mano šeimos poreikiams tenkinti.

2.       Pridėkite prie inversijų sąrašo tai, ką užrašėte dalyje „Neturiu, bet noriu Turėti“.

3.       Iš gauto  sąrašo  išsirinkite Jums čia ir dabar svarbiausią temą, su kuria tęsite darbą  maratone.

Primename, jog punktus 1– 3 svarbu pradžioje rašyti ranka, tik po to spausdinti.

Pvz.: Jei norite gero darbo ir daug pinigų, galite išsirinkti vieną tikslą. Formuluotė gali būti tokia – turėti gerai apmokamą įdomų darbą. Teiginį prisitaikykit  sau individualiai pagal savo poreikius, tikslą įvardinkit konkrečiai ir aiškiai (neišsiplečiant).

Toliau viskas paprasta. Reikia savo tikslui užduoti 4 klausimus, remiantis psichotechnika „Standartinių kriterijų apibūdinimas“.

1. Ar įmanoma tai turėti?
2. Ar verta tai turėti?
3. Ar tai suteikia man tai, ko aš iš tiesų noriu?
4. Ar tikslas vertas tų pastangų, kurių reikės jam pasiekti?

PASTABA: Užduotis tinkamai atlikta bus tik tuomet, kai atsakymai bus motyvuotai pagrįsti teiginiais, atsakančiais į klausimą „KODĖL?“: Todėl, kad .......

Žemiau pateikiamas pavyzdys, kaip turėtumėte užrašyti savo atsakymus:

Noriu turėti naują automobilį BMV.
Ar įmanoma tai turėti?
     – Ne.
     – Kodėl?
     – Todėl, kad dabar turiu sutaupęs tik 10 000,00 Lt.
     – O ką įmanoma turėti?
     – Automobilį, kuris kainuoja 10 000,00 Lt.

Atsakę teigiamai, taip pat užduodam klausimą „KODĖL?“
Noriu automobilio, kainuojančio 10 000,00 Lt.
Ar įmanoma tai turėti?
– Taip.
–  Kodėl?
–  Todėl, kad šią sumą esu pasiruošęs atiduoti už automobilį.

Ar verta tai turėti?
– Taip?
–  Kodėl?
– Todėl, kad ........ ir t.t.

Šio etapo pabaigoje Jūs jau turėsite konkrečią kryptį, kuri padės atmesti dalykus, kuriems dar nesat pasirengę ar kurie jums mažiau svarbūs, ir nukreips Jūsų žvilgsnį į tikslą. Šiandien vakare jau galėsite pasveikinti save su puikiu rezultatu – išsiaiškinote, ko šiuo metu išties norite.  Toliau bus dar įdomiau!!! Sėkmės!!!