2017 m. birželio 16 d., penktadienis

Kaip suprasti, kad jus nori apgauti


Jei jumis nori pasinaudoti, tai paprastai naudojama taktika yra „miglos pūtimas į akis“. Tai reiškia, kad pašnekovas ima kalbėti nesuprantamomis frazėmis, vengia tiesiai atsakyti į klausimą.  Tai jis daro, naudodamas tokias frazes:

Detales aptarsime vėliau...
Viskas ne taip paprasta...
Aš nepasirengęs dabar apie tai kalbėti...

jis tai nepasirengęs, bet savo ruožtu jus spaudžia, kad priimtumėt sprendimą ir pradėtumėte veikti:

Spręskite, greičiau, o tai bus vėlu...
Dabar pasirašykime, o detales išsiaiškinsite paskui...
Dabar jau vėlu, reikėtų nuspręsti...


Siekdamas, kad jūs iš tiesų patikėtumėte ir paskubėtumėte priimti sprendimą, manipuliatorius papildomai gali pradėti suokti:

Mes rūpinamės jūsų interesais...
Mes galvojame tik apie jus...
Mes nieko iš to neuždirbsime...

Na, pastaroji situacija turėtų jums atverti akis – kodėl nepažįstamas žmogus staiga ima rūpintis jumis? Natūralu, kad kiekvienas rūpinasi savimi.  Tik tada, kai laimi abi pusės yra tikras bendradarbiavimas. O jei pašnekovas ima tvirtinti, kad rūpinasi tik jumis, tai paklauskite jo tiesiai: „O kokia jums iš to nauda?“.  Manipuliatoriai paprastai nemėgsta tiesių klausimų, ir labiausiai tikėtina, kad išsisuks ir nuo atsakymo į šį klausimą.  Jei taip yra, žinokit, su kuo turite reikalą.
Tai va, jei jus skubina, o kartu nėra aiškumo, būkite ypatingai budrus – jumis nori pasinaudoti. Ir todėl geriausias būdas atsakyti tokiam pašnekovui – neskubėti ir kaip tik viską labai kruopščiai išsiaiškinti.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą