2017 m. gegužės 1 d., pirmadienis

Apie tikslus ir priemones tiems tikslams pasiekti


Ar galite įsivaizduoti, kad kokio meistro tikslas būtų plaktuko įsigijimas?  Net jei plaktukas yra ypatingas, jis vis tiek yra tik įrankis, kurio paskirtis ne salone po stiklu puikuotis, o kalti vinis.  Lygiai tas pats būtų, jei šeimininkė įsigytų keptuvę ar jų kolekciją ir ja didžiuotųsi, bei visiems svečiams ją demonstruotų.  Būtų absurdas, tiesa?  Keptuvė yra virtuvės įrankis ir jos paskirtis yra padėti gaminti maistą.


Labai svarbu nesumaišyti tikslo su priemone.  O, bet, tačiau.  Žmonių pasaulyje tai atsitinka ne taip ir retai.  Štai kultūrizmas užgimė kaip sporto šaka, padedanti žmogui būti sveikam ir stipriam. Žinome, į ką pavirto kultūrizmas, kai raumenų vystymas tapo tikslu.  Tikiu, kad galima kalbėti apie stiprumą, tačiau dėl sveikatos palaikymo, o tuo labiau stiprinimo kyla didelės abejonės.Ta pati istorija kartojasi, kai automobilio įsigijimas tampa tikslu.  Galimas dalykas, kad žmogui visai nereikalingas būtent toks automobilis, nes prieš įsigyjant nebuvo tinkamai atsižvelgta į gyvenimo sąlygas, būdą ir kitus gyvenimiškus dalykus. Neretai pasitaiko, kad keturratė transporto priemonė tampa žmogaus pasididžiavimu, nuo kurios valomos dulkelės, o į gatvę išriedama tik pasirodymui. Gaunasi analogiška situacija kaip su parodomaisiais plaktuku ar keptuve.


Kaip žinoti, ar mano tikslas nėra tik priemonė?  Tai išsiaiškinti labai paprasta.  Tereikia užduoti sau klausimą: „O kam man to reikia?“


Tarkim, ketinate įsigyti automobilį.
O kam man to reikia?
Galėsiu komfortiškai vykti į darbą ir namo, nepriklausysiu nuo visuomeninio transporto grafiko, sutaupysiu savo laiką poilsiui ir malonumams.Tai iš tiesų puiku, jei negyvenate dideliame mieste, kur pakliuvę į transporto kamščius sugaišite daugiau laiko, nei važiuodami visuomeniniu transportu.  Beje, o jei vis tik pasirenkamas automobilis, tai kyla klausimas, ar pats jį vairuosite, ar vairuotojas.  Pastaruoju atveju kelionės metu jūs galėtumėte atsivertęs kompiuterį dirbti darbą ar ieškoti reikalingos informacijos kompiuteryje kelionės metu.  Taip dar patogiau.  Nuo pasirinkimo vėl priklausys, kokį automobilį reikės įsigyti.


Ir tai dar ne viskas.  O gal norite dirbti nuotoliniu būdu, o jums reikalingi žmonės galėtų susisiekti skaipu, telefonu ar, esant reikalui, patys atvyktų pas jus?  Tai vėl keičia situaciją. Ir taip toliau.


Laiku užduotas klausimas “Kam man to reikia?” padeda aiškiau matyti situaciją, naudotis priemonėmis ir veiksmingai siekti tikslų.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą