2017 m. balandžio 12 d., trečiadienis

Žmogaus amžius priklauso nuo to,kaip jis jaučiasi

Papasakosiu apie vieną keistą ir kartu labai įdomų eksperimentą, kurį atliko Harvardo universiteto psichologijos profesorė Elen Langer.  Ji surinko grupę vyrų, kuriems buvo  75 metai ir vienai savaitei apgyvendino juos atokioje užmiesčio viloje. 

Eksperimento dalyvių buvo prašoma įsivaizduoti, kad jie persikelia 20 metų į praeitį.  Eksperimentas buvo atliktas 1975 metais, ir tai reiškia, kad jo dalyviai turėjo įsivaizduoti, kad atsidūrė 1955 metais.

Kad būtų tikriau, senukams leido su savimi pasiimti to laikotarpio (t. y. 1955-ųjų metų) laikraščių ir žurnalų.  Taip pat jų buvo paprašyta  ne tik rengtis, kaip jie rengėsi prieš dvidešimt metų, bet ir kalbėtis tarpusavyje tomis temomis, kurios jiems buvo aktualios tuo metu.

Efekto sustiprinimui kiekvienas dalyvis turėjo nešioti kortelę su savo nuotrauka iš to laikmečio.

Eksperimento dalyviai su malonumu žaidė jiems pasiūlytą žaidimą. Daugelis iš jų kalbėjo apie savo darbą, ir nors jau buvo pensininkai, laikydamiesi taisyklių apie tai pasakojo esamu laiku.

Šiuo eksperimentu profesorė siekė įrodyti, kad  žmogaus amžius priklauso nuo to, kaip jis jaučiasi. Eksperimentas pavyko.  Praėjus savaitei visi dalyviai taip pasikeitė išoriškai, kad aplinkiniai, kurie nežinojo apie atliktą eksperimentą, stebėjosi senukų atjaunėjimu.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą