2017 m. kovo 21 d., antradienis

Maldos galia


Viename iš savo seminarų prof. Sergejus Kovaliovas pasakojo apie eksperimentą, kurio metu ligoniai jiems patiems nežinant buvo suskirstyti į dvi grupes.  Už vienos grupės ligonius buvo paprašyta melstis (tiems nežinant). Abiejų grupių ligonius gydė tradiciškai. 

Po kurio laiko buvo ištirti gydymo rezultatai ir pastebėta, kad tie žmonės, už kuriuos buvo melstasi, sveiko greičiau ir lengviau.

Šį efektą galima paaiškinti įvairiai, tačiau svarbu žinoti ne „kodėl taip vyksta?“, o kas ir kaip veikia.  Ir, jeigu veikia, galima tuo pasinaudoti.

Beje, malda, naudojama sunkiais gyvenimo momentais, tikiuosi, kad neprieštarausite, iš tiesų padeda. Padeda įgyti kantrybės.  Padeda atleisti skriaudėjui.  Padeda išgyventi, kai atrodo, jog išgyvenimui nebėra jėgų.

Maldos neduoda garantijų, kad įvyks tai, dėl ko meldžiamasi.  Šiuo atveju svarbu tai, kas vyksta su žmogumi, kuris meldžiasi.  Žmogus tarsi pereina į kitą erdvę, kurioje jam įprastas aukos vaidmuo transformuojasi į dvasinio ieškojimo, dvasinės stiprybės lygmenį.

Besimeldžiantis žmogus pereina iš pasyvios pozicijos į aktyvią, pozityvią poziciją. Ir tai padeda jam išlikti žmogumi.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą