Geriau mažiau kalbėsiu, o akivaizdžiai parodysiu, kaip, dirbant su 14 metų berniuku, konsultacijos metu pasikeitė jo "autoportretas".
![]() |
Piešinėlis, nupieštas konsultacijos pradžioje |
Jaunasis klientas paprastai piešdavo ir šį kartą save pavaizdavo be plaukų ir be ausų. Kadangi tėvai jį dažnai bardavo, tai greičiausiai ausų nepiešimas - tai lyg nesąmoningas pasakymas, kad nenoriu girdėti, ką jie sako.
Su vaiku mes dirbome pagal prof. S.Kovaliovo psichotechniką, panaudodami abejonės ir tikro tikėjimo zonas, suteikdami tuos resursus, kurių jam trūko.
Ir štai mes jau turime kitą berniuko savojo Aš vaizdinį (žr. į paveikslėlį, esantį apačioje).
![]() |
Piešinėlis, nupieštas konsultacijos pabaigoje |
Kaip matote, skirtumas yra didžiulis.
Su berniuku jau dirbome penktą užsiėmimą, o darbas vyko skaipu (klientas su tėvais gyvena ne Lietuvoje).
Dėl berniuko konsultavimo kreipėsi mama, nes vaikas jos nuomone visiškai nepasitikėjo savimi, neturėjo draugų, ištisomis dienomis būdavo užsisklendęs savo kambaryje, o pastaruoju metu netgi tapo atžagarus. Kaip netrukus išaiškėjo, mama buvo valdinga ir netgi nesąmoningai nenorėjo, kad jos sūnus užaugtų ("kad neatitoltų nuo manęs").
Su vaiko mama taip pat pravedžiau eilę konsultacijų. Su ja mes dirbome dėl santykių su vaiku, ir ilgainiui ji tapo ramesnė, labiau priimanti ir mylinti. Būdama medikė mama suprato, kad paauglystė yra nelengvas gyvenimo laikotarpis pačiam vaikui ir ėmė ramiau reaguoti į sūnaus pasipriešinimą jos nuomonei, tapo švelnesnė.
Svarbu tai, kad pasikeitųsį mamos elgesį pastebėjo sūnus. Be abejo, jam tai labai patinka. Pastebėtas ir dar vienas įdomus dalykas - ramesniu, labiau susilaikančiu sūnaus atžvilgiu tapo ir berniuko tėvas, nors su juo mes nedirbome. Žinoma, visus teigiamus pasikeitimus šeimoje dar reikės įtvirtinti, tačiau jau drąsiai galima teigti, kad "ledai pajudėjo".
Linga
Psichologas padės! Paslaugos. Kontaktai
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą